Connect with us

Haberler

Klasik Müzik’in Öteki’si

Yayınlanma

Tarih:

Festival Ruhu Glass’ın Eserlerinde Attı

            The Hours, The Truman Show ve The Fog of War gibi önemli filmlerin film müziklerini yapan Philip Glass, 45. İstanbul Müzik Festivali kapsamında Aya İrini Müzesi’nde leziz bir konser tutkusu yaşattı. 16 Haziran akşamında gerçekleşen bu konser Philip Glass’ın 11. Senfonisinin bir prömiyeri kapsamında yapıldı. Viyanalı Sascha Goetzel şefliğinde gerçekleşen konser, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın da eşliğinde müzik şöleni yarattı. İki kısımdan oluşan konser ara dahil toplamda 100 dakika sürdü. Konser programının ilk kısmı Senfoni No. 11, diğer kısmı ise sanatçının Keman ve Viyolonsel için İkili Konçerto’sundan oluşmaktadır. Konser programının en heyecanlı kısmı olan Senfoni No. 11, sanatçının 2016 yılında başlayıp, yine aynı yıl içerisinde tamamladığı bir eserdir. Toplamda üç bölümden oluşan bu senfoni kimi zaman yavaşlaması kimi zaman da hızlanıp, yükselmesiyle büyük bir dikkat çekiyor.

            Senfoninin, Appomattox, The Perfect American ve The Trial gibi operalarla benzerlik gösterdiğini belirten Glass, eserinin serbest yapısının olduğunu vurguluyor. Bu yılki müzik festivalinin en yoğun şekilde talep edilen bu konser başlamasına son dakika kala bile insanların bilet kuyruğuna tutuştuğu bir konserdi. Tüm dünyada kendine geniş bir kitle edinen Philip Glass kendine özgü duruşuyla beklentileri doyurdu. Aya İrini Müzesi’nin şahane akustik alt yapısıyla Glass’ın eserlerinin bütünleştiği bu ölümsüz anda eserlerini dinleyende hazzın donukluğunu yaşatıp; adeta beden ile ruhun şahlanmasını olanak kıldı. Konserin ilk kısmı büyük bir ilgiyle karşı karşıya kalmışken konserin diğer kısmı da aynı şiddetiyle devam etti. Glass’ın Keman ve Viyolonsel için İkili Konçerto eseriyle devam eden bu kısım sanatçının Hollanda Dans Tiyatrosu’nun siparişi üzerine bestelemiş olduğu bir çalışmadır. Eserin ilk prömiyeri 2010 yılında, keman sanatçısı Cecilia Bernardini ve viyolonsel sanatçısı Maarte Maria den Herder’in katılımıyla, Jurjen Hempel yönetimindeki Hague Filarmoni Orkestrası (Residente Orkest) tarafından gerçekleştirildi.

Sinemada Müzik Ekolünün Büyük İsmi

          Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Glass birçok sinema filmi için müzik bestelemiştir. Sinemanın “müzik” saplantısı basit bir tematik özelliğe indirgenemez. Bu yüzden Glass gibi birçok sanatçının film endüstrisine müzik katkısı oldukça büyüktür. Sinemada “müzik” kimi zaman filmde bir kompozisyonun figürü olarak kullanılır, bu figürün filmde sıklıkla tekrarlanması filmin kompozisyonuna hükmetme ve hükmedilme ilişkilerinin ele alınışını çizer. Glass filmlere yaptığı müzik eserleriyle filmlerde adeta bir oyuncu görevi görmektedir. O müzikleriyle filmlerde her zaman kompozisyon içerisinde dolaşmıştır, filmin ruhu izleyiciye hissettirmesi kimi zaman hikayeyi aktarmadaki üstünlüğü onu müzik dünyasında olduğu kadar sinema dünyasının da önemli isimlerinden biri haline getirmiştir.

1993 yılında İstanbul'da doğdu. Öğrenimini İstanbul Üniversitesi Klasik Filoloji departmanında tamamladı. Şu an Latin Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimi görmektedir. Sinema atölyesinde başlayan sinemaya olan tutkusu farklı disiplinlerde çalıştığı zamanlarda peşini bırakmadı. Lise yıllarında başladığı sinema alanında çeşitli yazınsal projelere eğilimini sürdürdü. 2013-2014 yılları arasında Filmloverss adlı site üzerinde ve çeşitli sinema bloglarında yazıları yayınlandı. Uzun yıllar boyunca film altyazı çevirilerinde gönüllü olarak çalıştı. Boğaziçi Üniversitesi'nin Sinefil dergisinde yazarlık yapıyor. Edebiyat ve sinemanın hayatında vazgeçilmez bir ikili olduğunu düşünerek bu alanlara olan tutkusu yaptığı çalışmalarında onu perçinlemeye devam ediyor. E-posta: tohumburcu@hotmail.com

Okumaya Devam Et
Yorumlara Göz At

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

James Joyce’un kitabı zeytinyağı markası oldu!

Yayınlanma

Tarih:

Modern edebiyatın en önemli eserlerinden biri sayılan, bu zamana kadar onlarca yazara ilham veren James Joyce’un Ulysses romanı şimdi de zeytinyağı markası oldu!

Sinema yazarı olarak tanıdığımız, bunun yanında kitap eklerinde yazdığı yazılar ve yaptığı röportajlarla da göze çarpan Ercan Dalkılıç, dededen kalma bir araziye diktiği 300 kadar zeytin ağacından ürettiği zeytinyağına hayran olduğu yazar James Joyce’un ünlü kitabı Ulysses’in ismini verdi. Son yıllarda zeytinyağında hilenin artmasıyla böyle bir girişimde bulunduğunu söyleyen Dalkılıç, Ulysses Zeytinyağı ile gerçek zeytinyağı kullanmak isteyen kitleye ulaşmayı hedeflediğini belirtti. Ulysses Zeytinyağı yaklaşık 0.1-0.2 asit ve diğer zeytinyağı markalarına göre iki kat daha fazla zeytinden elde ediliyor. Ulysses Zeytinyağı’nın 1. Sınıf Doğal Zeytinyağı ve Soğuk Sıkım olmak üzere iki çeşidi bulunuyor.

1922’de yayınlandığı ilk günden bu yana başta edebiyat otoriteleri olmak üzere herkesi kendine hayran bırakan Ulysses, dilden dile yayılarak adeta bir mite dönüşmüştü. Tek bir günde, tek bir şehirde, Dublin’de, üç karakterin başından geçenleri insanlığa tutulan bir ayna olarak aktaran kitap, üstüne en çok araştırma yapılan ve yazılan eserlerin başında geliyor. Ulysses’in dilimizde Nevzat Erkmen ve Armağan Ekici’ye ait iki ayrı çevirisi bulunuyor.

Ulysses Zeytinyağı hakkında www.ulysseszeytinyagi.com ve 05354045108 no.lu telefondan bilgi alınabilir. Ayrıca twitter ve facebook sayfalarından da Ulysses Zeytinyağı’na ulaşabilirsiniz.

Daha fazla göster

Haberler

Klasik Müzik Festivallerinin Karşı Konulamaz Oda Orkestrası İstanbul’daydı

Yayınlanma

Tarih:

            Bu yıl 45. İstanbul Müzik Festivali birbirinden özel ve renkli konserlere ev sahipliği yapıyor. Aralarında İş Sanat Konser Salonu, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Süreyya Operası gibi etkinlik mekanları başta olmak üzere toplamda 15 farklı mekanda çeşitli konser ve etkinlikler ile müzik severlerle buluşuyor. Dünyanın önde gelen müzik topluluklarından biri olan Londra Oda Orkestrası (LCO) klasik müzik severlere dün akşam Aya İrini Müzesi’nde leziz bir Beethoven gecesi yaşattı. Christopher Warren-Green’in şefliğinde gerçekleşen konserin programında Beethoven’ın Keman Konçertosu ve Eroica’sı vardı. Müzik festivalinin öne çıkan konserlerinden biri olan Londra Oda Orkestrası dün akşam dinleyicilerini leziz bir müzik şöleniyle doyurdu. 1921 yılında kurulan Londra Oda Orkestrası, İngiltere’nin en köklü oda orkestrası olarak kabul ediliyor. Daha önce Alison Balsom, Lang Lang, Pekka Kuusisto, Lawrence Zazzo, Han-Na Chang, Paul Lewis, Augustin Dumay gibi isimlerle çalışan Londra Oda Orkestrası dün akşam Alina Pogostkina ile programlarına etkileyici bir giriş yaptılar. Reinhard Goebel ile Mozerteum Salzburg’da Barol keman eğitimi gören Pogostkina, Barok ve Klasik’ten modern başyapıtlara kadar geniş bir repertuvara sahip. Daha önce Edinburgh Uluslararası Festivali, Salzburg Festivali gibi festivallerde performans gösteren sanatçı dün akşam Beethoven’ın Keman Konçertosu’nda dinleyicilerin kulaklarını feth etti. Londra Oda Orkestrası’nın sürekli şefi Christopher Warren-Green şefliğinde bir araya gelen Londra Oda Orkestrası ve Alina Pogostkina programlarını Aya İrini Müzesi gibi akustik açıdan sağlam bir yerde gerçekleştirerek klasik müzik festivalinin bir kez daha özlendiğini gösterdi. 21 Haziran’a kadar devam edecek olan 45. İstanbul Müzik Festivali’nin gelecek programlarının arasında La Stravaganza, Goldberg Çeşitlemeleri, Fazıl Say gibi konserler bulunmakta. Klasik müzik sevenlerin bu festivali kaçırmamasını öneririm.

Daha fazla göster

Haberler

9. İTEF-İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali’nde Neler Oldu?

Yayınlanma

Tarih:

9. İTEF-İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali 6-11 Mayıs 2017 İTEF’in 2017 teması “Şehir ve Hayal”di.

İTEF-İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali’nin dokuzuncusu Şehir ve Hayal temasıyla 6-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlendi. Türkiye’nin uluslararası ilk edebiyat festivali olan İTEF, edebiyatseverlere kapılarını bu yıl dokuzuncu kez açtı!

Bu yıl İTEF kapsamında 19 farklı ülkeden 11 yabancı sanatçı, 20 yayıncılık sektörü profesyoneli olmak üzere 31 yabancı konuğu ülkemizde ağırladık! Dünyanın dört bir yanından gelen yabancı yazarlarımız İstanbul’daki etkinliklerde edebiyatseverlerle buluştu. Doğan Kitap, Hep Kitap ve Kronik Kitap katkılarıyla ülkemize gelen yayıncılık sektörü profesyonelleri ise Türkiye yayıncılık dünyasını daha yakından tanıma fırsatı buldu.

Everest Yayınları’nın katkılarıyla gerçekleşen açılış törenine Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi ev sahipliği yaptı. Törenin açılış konuşmaları Romen Kültür Merkezi müdürü Nadia Tunsu ve festival direktörü Mehmet Demirtaş tarafından yapıldı.

İTEF kapsamındaki etkinlikler; festivalin ana mekanları Ahmet Hamdi Tanpınar Müze Kütüphanesi ve KargArt başta olmak üzere, Babil Mekan, Çıksalın Kütüphanesi, Grand Pera, Kids Nook, Kuzguncuk Nail Kitabevi, Okan Üniversitesi, Turabi Kütüphanesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlendi.

Festivalin bu seneki yabancı konukları arasında, Deli Dolu’dan çıkan Soluğun Mucizesi kitabıyla kendine kült bir hayran kitlesi yaratmış olan Yunan yazar Dimitris Sotakis, kitapları Alabanda Yayınları’ndan çıkan Meksikalı yazar Jorge Zepeda Patterson, yine Alabanda Yayınları tarafından yayımlanan ve eleştirmenlerden büyük övgüler toplayan İkimizden Biri Uyuyor kitabının yazarı Danimarkalı Josefine Klougart, Aslanları Uyandırmak isimli kitabı Koton Kitap tarafından yayımlanan İsrailli yazar Ayelet Gundar-Goshen, Dedalus Kitap tarafından yayımlanan Biz, Boğulanlar kitabının yazarı Danimarkalı Carsten Jensen, çizimleriyle dünya çapında büyük beğeni toplayan Hollandalı çizer Gijs Kast ve Romen çocuk kitabı yazarı Petre Craciun vardı. Next Page Foundation ve Anna Lindh Foundation ile ortaklaşa yürüttüğümüz Collider projesi yazarları Bulgar Alek Popov ve Mısırlı Hamdy El-Gazzar Okan Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde “Yazarın Perspektifinden Çeviri” konulu sempozyumda öğrencilerle buluştu.

İTEF-İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali’nin bu yılki programı kapsamında yazar okumaları ve söyleşilerin yanı sıra edebiyat panelleri, Arap ve Balkan Edebiyatları arasındaki etkileşimin konu alındığı Translation Collider etkinlikleri düzenlendi. Ayrıca masal etkinlikleri, doğaçlama çizim gösterileri de festival programında yer aldı. Bu yılki temaya uygun olarak edebiyatseverler, etkinliklerden sonra çeşitli müzik dinletilerine de ücretsiz olarak katılma fırsatı buldu.


İTEF – Profesyonal Buluşmalar Programı

İTEF-İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali, 2011 yılında başlattığı Profesyonel Buluşmalar Programı kapsamında sektörel etkinlikler için de çalışmakta, yerli yazar ve yayıncıların yabancı yayıncılar, editörler, çevirmenler ve yazarlarla işbirliği yapmalarını sağlayan uluslararası bir platform yaratmaktadır. İTEF, altı yıl içinde 30 farklı ülkeden 104 uluslararası yayıncılık profesyonelini festival sırasında İstanbul’da ağırladı. Başvurularını her geçen yıl arttıran programa bu yıl 35 farklı ülkeden 200 başvuru yapıldı. 2017 İTEF Profesyonel Buluşmalar Programı bu sene Beyoğlu Belediyesi, Doğan Kitap, Yapı Kredi Yayınları, Kronik Kitap, HEP Kitap, Everest Yayınları, Alfa Yayınları, Babil.com, Macaristan Kültür Merkezi, The Institute for the Translation of Hebrew Literature, Next Page Foundation, Basın Yayın Birliği ve Türkiye Yayıncılar Birliği’nin desteğiyle düzenlendi. Üç gün süren bu programda 20 yayıncılık profesyoneli yayınevlerini ziyaret ederek Türkiye yayıncılık dünyasını ve Türkçeden diğer dillere çevrilebilecek kitapları yakından tanıma fırsatı elde etti.


Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi’nde Buluştuk!

Büyüklere Masallar etkinliğiyle masal dünyasının kapılarını büyüklere aralayan Beyza Akyüz, hikayeleriyle 6 Mayıs Cumartesi akşamı festivalimizin açılışını gerçekleştirdi.

Mimarlığın edebiyatla ilişkisini irdelemek ve mimarlığa ilgi duyanlar için yeni algı kapıları açmak amacıyla yayıma hazırlanan Edebiyatta Mimarlık kitabının yazarlarından Hikmet Temel Akarsu, moderatörlüğünü Sevengül Sönmez’in yapacağı Mimari ve Hayal konulu söyleşide edebiyatseverler ile buluştu.

Modernleşmenin Zihniyet Dünyası Bir Tanpınar Fetişizmi ve Zamanın İçinden Zamanın Dışından kitaplarıyla tanıdığımız Besim Dellaloğlu, Melih Cevdet Anday üzerine çalışmalarıyla tanıdığımız yazar Yalçın Armağan ve Kemal Tahir’in yayımlanmamış öykülerini kitaplaştıran, Melih Cevdet Anday’ın bütün eserlerini ve Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın eserlerinin sadeleştirilmiş basımlarını hazırlayan ve daha birçok eserde katkıları olan editör Sevengül Sönmez “Bizim Klasiklerimiz” Var mı? isimli söyleşide buluştu.

Dedalus Yayınları’ndan Sedat Demir’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Le Guin ve Atwood Bağlamında Fantastik Edebiyat ve Kadın” başlıklı söyleşide Nil Sakman ve Seran Demiral kadının hayal gücünün etkilerini tartıştı.

Kadıköy kargArt Etkinliklerinde Yerli ve Yabancı Yazarların Hayallerine Ortak Olalım!

7 Mayıs Pazar akşamından itibaren 10 Mayıs Çarşamba akşamı dahil 4 akşam boyunca edebiyattan masala, sözden müziğe yazarlar ve müzisyenler kargArt katılımcılarıyla buluştu. Yazarların şehrin hayalini, hayalsiz kalmayı, hayal kırıklıklarını ve her şeye rağmen hayale tutunmayı konuştukları etkinliklerin ardından “Büyüklere Masallar” etkinlikleri ve “Sözün Hayali Müzik” etkinlikleri gerçekleşti.

Altı gün boyunca Kuzguncuk Nail Kitabevi’nde söyleşiler gerçekleştirdik.
Altı gün boyunca saat üçte başlayan etkinliklerde yerli ve yabancı yazarlar bir araya gelerek halka açık söyleşiler gerçekleştirdiler. Edebiyatseverler, Kuzguncuk Nail Kitabevi’nin samimi ortamında ücretsiz olarak etkinliklere katılma ve yazarlarla tanışma fırsatı buldular. Yazarlarımız konuyu eserleri üzerinden örnekler vererek dinleyicilere aktardılar.

Çocuk edebiyatının usta isimlerinden masal anlatmanın inceliklerini dinledik.
Masal anlatmaya yeni bir soluk getiren Ayşegül Dede, Zeynep Sevde moderatörlüğünde Grand Pera’da okurlarıyla buluştu. Dedemin Bakkalı kitabıyla büyüklere çocukların gözünden kendilerini görme imkânı veren Şermin Çarkacı, Zeynep Sevde moderatörlüğünde Grand Pera’da okurlarıyla buluştu. Babil Mekan’da Halenur Çalışan Gürbüz ile Çocuklara Masallar etkinliğinde hem çocuklar hem de yetişkinleri masal dünyasında renkli bir yolculuğa çıkardı. Bülent Ata, Rüya Dedektifi kitabıyla okurlarını BabilMekan’da esrarengiz bir yolculuğa çıkardı. Bay Ka Buk ve Ejder’in yaratıcısı Zeynep Sevde ile buluşmaya hazır mısınız? Romen çocuk yazarı Petre Craciun, Ahmet Hamdi Tanpınar Müze Kütüphanesi’nde öğrencilerle buluştu.

Sayılarla İTEF 2017

• farklı ülkeden 10 yabancı sanatçı, 21 yayıncılık sektörü profesyoneli
• Türkiye’den 28 yazar ve 8 moderatör
• İTEF kapsamında 6 gün boyunca gerçekleştirilen 59 etkinlik
• Festival boyunca etkinliklere katılan yaklaşık 6000 edebiyatsever
• İTEF 2017’te kullanılan 12 ayrı mekan
• İTEF, veritabanındaki 25000 kişiye yıl boyunca e-bültenlerle doğrudan bilgilendirme
• 1000 adet 35x50cm afiş
• 3000 adet 50x70cm afiş
• 5000 adet 70×100 cm afiş
• 20.000 adet a4 el ilanı
• 5000 adet 48 sayfalık İTEF festival broşürü (Türkçe ve İngilizce)
• 10 adet plaj bayrağı
• Türkçe ve İngilizce olarak ulaşılabilen www.itef.com.tr web sayfası
• Twitter’da 3.231, Facebook’ta 5.886, İnstagram’da 1.828 takipçi
• Festivalin Facebook, Twitter, İnstagram hesapları https://www.facebook.com/IstanbulTanpinarEdebiyatFestivali,
• https://twitter.com/itef_İstanbul, https: //instagram.com/itef_istanbul

İTEF 2017 YERLİ YAZARLAR (alfabetik sıraya göre)

1. Ahmet Ümit
2. Aybike Ertürk
3. Aykut Ertuğrul
4. Ayşegül Dede
5. Besim Dellaloğlu
6. Bülent Ata
7. Ertuğ Uçar
8. Feride Çetin
9. Hakan Günday
10. Halenur Çalışan Gürbüz
11. Hikmet Temel Akarsu
12. İskender Pala
13. Koray Sarıdoğan
14. Mehmet Berk Yaltırık
15. Melike İnci
16. Melisa Kesmez
17. Nermin Yıldırım
18. Nevnihal Erdoğan
19. Nil Sakman
20. Oya Baydar
21. Özgür Mumcu
22. Perihan Mağden
23. Selçuk Aydemir
24. Seran Demiral
25. Seray Şahiner
26. Sinem Sal
27. Süreyyya Evren
28. Şebnem İşigüzel
29. Şermin Çarkacı
30. Yalçın Armağan
31. Zeynep Sevde

İTEF 2017 YABANCI YAZARLAR (alfabetik sıraya göre)

1 Alek Popov, Bulgaristan
2 Annabel Abbs, İngiltere
3 Ayelet Gundar-Goshen, İsrail
4 Carsten Jensen, Danimarka
5 Dimitris Sotakis, Yunanistan
6 Hamdy El-Gazzar, Mısır
7 Jorge Zepada Patterson, Meksika
8 Josefine Klougart, Danimarka
9 Petre Craciun, Romanya

İTEF 2017 Performans Sanatçıları

1- Gijs Kast (Hollanda)
2- Gülşen’s Jazz Standards Band
3- Yinon Muallem (İsrail)
4- Argın Kubin
5- Orhan Tuncay
6- Arbil Çelen Yuca
7- Beyza Akyüz
8- Ümit Yaşar Özkan

İTEF 2017 Profesyonel Buluşmalar Katılımcıları

1- Ágnes Orzóy (Magvető, Macaristan)
2- Anders Gronkvist Pedersen (Paraplyen, Danimarka)
3- Andrew Lownie (Andrew Lownie Literary Agency, İngiltere)
4- Anna Katarina B. Rodriguez (National Book Development Board, Filipinler)
5- Antonina Balashova (Ivan Limbakh, Rusya)
6- Charlotte Whiting (Institute for the Study of Muslim Civilisations, İngiltere)
7- Eleni Kekropoulou (Enalios & Oceanos, Yunanistan
8- Ka Bradley(Granta, İngiltere)
9- Laura Vesanto (Fabriikki Kustannus, Finlandiya)
10- Luke Frostick (The Bosphorus Review of Books, Turkiye)
11- Madalina Bucsa (S.C. Humanitas, Romanya)
12- Marta Rossich (EDICIONES B, İspanya)
13- Maya Feldman (Am-Oved , İsrail)
14- Mohamed El-Baaly (Sefsafa, Mısır)
15- Nacera Khiat (SEDIA, Cezayir)
16- Nilli Cohen (The Institute for the Translation of Hebrew Literature, İsrail)
17- Pablo Alonso Cotrina Cardenas (César Vallejo University Press, Peru)
18- Parisa Ebrahimi (Penguin Random House, ABD)
19- Sarah Houtermans (Hoffmann und Campe Verlag, Almanya)
20- Zeynep Beler (Freelance Translator, Türkiye)
21- Yana Genova (Next Page Foundation, Bulgaristan)

İTEF 2017 Sponsorları (alfabetik sıraya göre)

1. Alfa Yayınları
2. Anna Lindh Foundation
3. Artful Living
4. Avusturya Kültür Ofisi
5. Babil.com
6. Basın Yayın Birliği
7. Beyoğlu Belediyesi
8. Danish Arts Foundation
9. Dedalus Yayınları
10. Deli Dolu / TUDEM
11. Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi
12. Doğan Kitap
13. EUNİC
14. Everest Yayınları
15. Goethe Institut
16. Hep Kitap
17. Hollanda Kraliyeti
18. ITHL
19. İsrail Konsolosluğu
20. Kalem Ajans
21. Kalem Kültür Derneği
22. KargArt
23. Kronik Kitap
24. Macar Kültür Merkezi
25. Meksika Başkonsolosluğu
26. Nail Kitabevi
27. Nederlands Letterfonds Dutch Foundation for Literature
28. Next Page Foundation
29. Okan Üniversitesi
30. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı
31. Taze Kitap
32. Türkiye Yayıncılar Birliği
33. UPM-Kymmene Kağıt Ürünleri
34. Yapı Kredi Yayınları
35. Yeditepe Üniversitesi
36. Yunan Konsolosluğu

İTEF İletişim: Asmalımescit Mh. General Yazgan Sokak. No:11/2
Tünel – Beyoğlu/İstanbul
Tel: +90 212 243 43 08
www.itef.com.tr
info@itef.com.tr
PR İletişim: pr@itef.com.tr
Festival Direktörü
Mehmet Demirtaş
Festival Danışmanları
Melike Günyüz, Nermin Mollaoğlu, Serhat Baysan
Festival Koordinatörleri
Elif Su Işık, Gizem Özgüven, Hazal Baydur
Basın ve Halkla İlişkiler
Filiz Baysal
Festival Asistanları
Dilara Dilmen, Sara Nigri, Samet Molla
Prodüksiyon
John Bukasa, Ramyar Majidi
Web Tasarım
Gökhan Almaş
Grafik Tasarım
Mehmet Molla
Gönüllülerimiz
Ahu Şen, Aykut Karaoğlan, Dilara Özmakinacı, Erina Bulut, Gökçe Erbatu, Hande Çetinkaya, Kübra Arar, Meltem Maralcan, Muazzez Işıl Esendir, Özlem Güzelharcan, Pelin Zorbay, Ramyar Majidi, Su Deniz Yanardağ, Tuğçe Uçar, Tülin Aksu, Umur Sayarsoy, Zeynep Ece Bakala
Daha fazla göster

Trend

Copyright © 2017